| berges234 a întrebat:

Am o problema, mi se misca un dinte de jos dar foarte putin, nu se misca urat sa zici ca imediat trebuie sa pice, daca merg la dentist imi poate face ceva fara sa mi-l scoata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, depinzand de natura lui si de gravitate situatiei in care se afla acel dinte, iti poate da tratamnet pentru (gingivita sau paradontoza), bolile care de obicei provoaca caderea dintilor.
Va trebuii ca pe viitor sa inveti sa-ti perii dintii si gingia foarte bine, ca sa previi asemenea situatie ca-i pacat sa-ti cada dintii naturali si apoi sa platesti mii de euro pentru un implant dentar, super dureros.