| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema. Mi se umfla picioarele, insa nu mereu iar încălțămintea ajunge să mă strânga și să incomodeze total. Daca iau încălțăminte mai largă, uneori nu mi se umfla picioarele și îmi scapă din picioare. Care este cauza pentru care mi se umfla picioarele, sa fie de la sare, de la oboseala deoarece dorm puțin?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

De la retentia de apa circulatia proasta sanguina,lipsa miscari, tiroda, sandale ai? Vezi de ele din primavara, incalcamintea nu e sanatoasa sa stii si eu am multe probleme vara umblu descult mai mult sau in slapi, vezi de niste tenisi

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Edem limfatic, trebuie tratat înainte să îți strice picioarele.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

De la circulație. Nu purta nici ciorapi cu elastic sau care sunt ficși pe picior si nici încălțăminte care te strânge. Eu nu pot încalță nici adidași chiar daca nu ma strâng. Îmi fac rău la circulația sângelui.

| Speranta12 a răspuns:

Numai in sandale cu ciorapi sa n-ajungi.

| anonim_4396 explică (pentru Speranta12):

Ma îmbrac la moda, stai liniștit

| Speranta12 a răspuns (pentru anonim_4396):

De Ray vorbeam.

| anonim_4396 explică (pentru Speranta12):

A,scuze. Eu mă gândisem la niste sandale cum poarta tipul din,, Doi bărbați și jumătate, insa nu am unde sa le port. Dar fara ciorapi laughing

| Speranta12 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai era unu cu sandale si ciorapi, de aici din Romanica. Actor mare baiatu.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Oameni au purtat sandale din cele mai vechi timpuri

Sandalele din coaja de Sagerbus din 7000 - 8000 i.Hr.
https://www.gado-shop.ro/blog/istoria-aparitia-pantofi