| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema psihica.
Vă rog sa nu faceti misto.

În timpul zilei am multe ganduri pe care nu mi le pot controla, iar majoritatea fantezii.
Problema e ca nu reusesc sa stapanesc aceste ganduri.
Exista vreo solutie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Sa iesi si tu pe afara sa iti traiesti viata. Asa nu te vei mai pune in situatii ce nu se vor intampla niciodata.

| Raizing a răspuns:

Lupta!

lupta cu sinele tau - impotriva fanteziilor tale, mai ales ca esti constient - ca nu-s bune pentru psihicul tau ( te chinuie+bantuie!
Lupta-i pe durata lunga -rabda si luptate love struck

| TomyBrave2019 a răspuns:

Du-te la psiholog. Sigur te poate ajuta. Nu înseamnă că ești "nebun" adică sigur nu ești (nu mă înțelege greșit). Dar orice om trece prin perioade dificile.
Nu te speria pentru nu ești singurul care ar avea nevoie. Mulți oameni normali se duc.