| Domenico a întrebat:

AM O PROBLEMA, sunt bronzat pe piele si am bube pe bronz. Cum pot indeparta bronzul?
Ps. ma doare cand ma misc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Bube? Sau ai niște bașici dureroase pline cu lichid?
In acest caz, ai arsuri solare. Fă dușuri cu apă (mai rece) și du-te la farmacie să îți dea o cremă. Evită să mai stai la soare.
Bășicile cu apă se vor sparge de la sine si treptat ți se va exfolia și stratul superficial al pielii.
Dar, dacă e vorba de un alt fel de bube, tot o farmacistă te poate sfătui.

| gothicbat a răspuns:

Farmacie.