| Henrypericolpublic a întrebat:

Am o rana grava la picior, pe oul piciorului si e dupa o zgarietura mare. S-a umflat acolo si s-a infectat. Ce sfaturi aveti?
M-am dat anterior cu baneocin pudra.
(Cati bani imi trebuie pentru taierea piciorului la urgente?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

O asemenea rană trebuie tratată cu deosbită seriozitate, căci poate duce la amputarea piciorului. Aceasta trebuie făcută de un medic.

| aXy99 a răspuns:

La urgente nu te va costa nimic. Daca zici ca e grav, du-te la medic sau suna la 112.

| Donsavas a răspuns:

Du te la urgențe! Nu trebuie sa dai bani pentru dezinfectare.
Totusi, e bun si baneocinul.

| Felys a răspuns:

Baneocin pudra ajuta doar cand sangereaza dar cand nu mai curge nimic e necesar baneocin crema. Mergi mai intai la doctorul de familie poate iti da si ceva antibiotice sa inghiti daca s-a agravat