| DanielDanny a întrebat:

Am o sensibilitate dentara la masele dar ziua nu ma doare deloc, chiar si cu alimente reci ma doare doar putin!

Dar seara incepe calvarul, ma doare ingrozitor! Merg si de 3 ori sa ma spal si incerc sa tin pasta de dinti mai mult timp in locul cu problema! Nici nu mai pot sa dorm!

Ce se intampla seara de ma doare constant si ziua n-am nimic?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Nouvel a răspuns:

Toate durerile sunt mai puternice noaptea. Nu stiu explicatia.
Dar tu s-ar putea sa ai o carie ascunsa. Degeaba iei un medicament daca nu mergi sa o tratezi.

| CarolineD56 a răspuns:

Bună, poate sa fie vorba de o nevralgie. Durerea când vine nu ne întreabă la ce ora sa vina. Îți recomand să iei de la farmacie Ketonal Duo, sau nurofen express forte pana ajungi la medic. Sănătate.