| ion7764 a întrebat:

Am o senzatie ciudata ca si cum as avea un corp strain in gat sau in nas, nu-mi dau exact seama. ce poate fi s cum se poate rezolva (nu vreau raspunsuri gen " ar trebui sa te vada un medic, etc...) e foarte frustrant, va rog ajutati-ma!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Poate ai nasul infundat/dureri in gat de la amigdalite.
Pentru nas poti lua un creion nazal mentolat/ori bixtonim(asta in caz ca simti ca nu poti trage aer pe nas)
Pentru gat poti lua Strepsils intensiv.
Iar daca te-atr vedea un medic, ce crezi ca s-ar intampla? ar elucida misterul si nimic mai mult.
O zi buna sa aihappy

| cristimihailov a răspuns:

Stai acasa atunci si frustreaza-te singur, cand poti sa rezolvi asta la un doctor.

| Felys a răspuns:

Fa gargara cu bicarbonat, cred ca ai un mucus pe care il simti, fa ce 3 ori pe zi gargara si trece

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu cum sa-ti spun dar...chiar ar trebui sa te vada un medic. Internetul nu are cu ce sa te ajute, daca ma intelegi...

| xr0sioRx a răspuns:

Poate ai amigdalite/rosu in gat, poate ti-a ramas o coaja fructe/legume/popcorn in gat, manaca niste covrigi mai tari, bea un ceai cald, niste miere, ia un sirop pentru dureri in gat de la farmacie, daca tot te doare, du-te la medic! laughing.

| DaianMarian a răspuns:

Trebuie sa dai mai multe detalii, si da, sa mergi la medic, eu zic ca e un semn de amigdalita, dar e doar o parere

| antiacta33 a răspuns:

E raceala! Cand mananci nu iti vine o senzatie ciudata? Nu stiu cum sa-ti explic...Ca si cum ai ragaii dar incet de tot