| zeflemistul a întrebat:

Am o stare de somnolenta mai tot timpul, nu pot sa ma concentrez mai la nimic decat foarte putin, sunt cufundat in ganduri... Mi se intampla de cateva luni, mi s-a mai intamplat pana acum dar nu asa accentuat ca acum.Sunt total aerian.Nu m-am indragostit si nu sunt intr-o depresie. Pur si simplu am o stare de amorteala din care nu prea pot sa ies.De iesit ies in fiecare zi afara, mai ales seara, dar totodata pierd destul timp in fata calculatorului.Practic chiar si un sport.Se poate sa fie din cauza ca am devenit prea dependent de pc sau ce se intampla cu mine?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| carminaburana43 a răspuns:

Si mie m-i se intimpla foarte des daca nu sunt activa. E din cauza anotimpului si a lipsei de lumina.

| MisterKat a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat. e din cauza plictiselii poate...
Cred ca dependenta de pc e destul de rea asa ca ar trebui sa incerci sa stai o saptamana fara tv, Internet sau radio. incearca doar si ai sa vezi ca o sa fie mai fain! happy

O seara buna!

| cristinela a răspuns:

Incearca sa consumi mai multe fructe si legume, vitamine, poate fi si din cauza anotimpului.

| catel a răspuns:

Incearca sa folosesti cat mai multe produse apicole. Eu am facut experienta cu un amestec de miere, polen congelat si propolis. Este un energizant natural si dupa 5 zile iti vine sa rastorni muntii.
http://catel.sunphoto.ro/autotratamente
Ma gasesti pe mess pentru mai multe detalii. dog.catel