| silver19 a întrebat:

Am o tuse seaca si ma ustura in gat si simt o senzatie neplacuta in piept de la tuse, am luat stodal dar nu mi-a trecut deloc, ce-as mai puta sa iau ca sa-mi treaca sau macar sa-mi mai calmeze tusea (sirop, pastile, ceva natural, orice) multzam'

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
luciana
| luciana a răspuns:

Eu cred ca propolisul picaturi (cate kg ai,- atatea picaturi /zi trebuie sa iei ), caci acestea ajuta foarte mult la marirea imunitatii si fortificarea organismului. Iti doresc numai bine si reusita in aceasta lupta cu acesti dusmani din umbra-bolile, Lucien.

Răspuns utilizator avertizat
| Vizitiul a răspuns:

Poti apela la propolis cu zahar.

| marsy a răspuns:

Tuse seaca. in urma unei raceli?
Daca nu-ti trece de ceva timp ar fi nevoit sa apelezi la medicul ftiziopulmunolog!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Claritromicina 1 cut.

| Tronyx a răspuns:

Daca tusesti decat ziua ar trebui sa iei eu tub de vitamina C de la farmacie (nu costa foarte mult) bea un pahar sau doua de limonada (se face din zahar, apa si lamaie), iar daca aceasta tuse iti tulbura si somnul ar trebui sa faci o vizita la medicul de familie
Sper ca te-am ajutat
Multa sanatate