| andreea3100 a întrebat:

Am o vecina care a fost diagnosticata cu tumora mamara la sanul drept. Ea a fost operata si in urma biopsiei a aflat ca tumora(cancerul) este de sex feminin adica se va intinde in corp daca nu va face citostatice.
Intrebarea este cati ani va mai trai de acum incolo? Mai avem nevoie si de informatii cu legatura la aceasta boala. Cei care stiu va rog lasati mesaj avem nevoie...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Gabilsson a răspuns:

Este imposibil de spus. Conteaza in ce stadiu este cancerul acum, daca are sau nu metastaze etc. Treaba cu *tumora de sex feminin* este ciudata rau de tot! Eu am intalnit paciente care au avut cancer de san acum foarte multi ani! Cancer mamar nu inseamna condamnare la moarte dar exista foarte multe variabile.

8 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Bunica-mii i-a zis medicul ca are mielom si ca va mai trai sase saptamani si a trait 14 ani dup-aia.

| girlsweetgirl a răspuns:

Inca vreo 2-3 ani (daca va face citostatice)...sad imi pare rau pentru ea

| andreea3100 explică (pentru girlsweetgirl):

Mersi stiu dar ea mai si fumeaza si chesti dar imi face bine sa vad ca iti pare rau de ea :*

| andreea3100 explică:

Lasatine va rog scuzati-ma mam grabit cand am scris

| Rebbbeca a răspuns (pentru andreea3100):

Lasati-ne,m-am si punctul.

| andreea3100 explică (pentru Rebbbeca):

Merge si fara

| andreea3100 explică (pentru Rebbbeca):

Hahhahahah...m-am grbit, nu toata lumea e "desteapta" k tine

| andreea3100 explică (pentru Rebbbeca):

Iauzi mah i mai lasa-ma in *** in pace tongue