| sexydenysa a întrebat:

Am o vreisoara are 12 ani cred... la inaltime este cat mine are cam 1.57 cm inaltime ea are putine kilograme, aproximativ 34-35. vrea sa se ingrase, imi spune deseori ca ii este rusine de oameni care o fac slaba si se rad de ea.V-as ruga sa nu spuneti asta :
-Da cum sa nu si verisoara asta esti tu.Nu?
Si nu nu sunt eu verisoara mea chiar are nevoie de metode de ingrasare cat mai multe.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| gabrielgp a răspuns:

Cipsuri,mancare multa cu paine pe la 12 seara, prajituri, si daca nu merge du-te la doctor
Dar nu te astepta la asta din prima luna

2 răspunsuri:
| yellowalien a răspuns:

Se vede ca multi dintre voi n-aveti minte...
Draga mea, e normal, cat se poate de NORMAL sa aiba 34-35 kg la varsta si inaltimea ei, pentru ca acum se dezvolta, se inalta! In urmatorii ani, cand corpul va fi suficient de dezvoltat, va incepe sa depuna grasime. Acum nu ar trebui sa-si faca griji si ar trebui sa fie multumita ca e sanatoasa. Poate sa le dea foarte usor peste nas celor care o intreaba daca mananca numai martea si joia sau daca parintii ii dau de mancare. Numai ca ea sufera de fapt de frustrari tipice perioadei adolescentei, cum patim toti la un moment dat. Ar trebui sa invete sa-si aprecieze corpul si sa mai aiba rabdare cativa ani, pentru ca sigur va mai pune cateva kg pe ea. Sfaturi pentru ea? Sa manance normal si sanatos, sa faca sport si sa zambeasca zilnic, sa-si iubeasca parintii, sa invete bine la scoala. Are ea timp sa se si ingrase.
Daca ia in considerare sfatul lui gabrielgp, isi va deregla metabolismul si nu cred ca asta isi doreste. Fara mancat aiurea si nesanatos.
O zi faina!

| Malina07 a răspuns:

Buna.te poate ajuta Multi-Sanastol fara zahar cu 9 vitamine esentiale si calciu.creste apetitul si imunitatea generala.stimuleaza cresterea si dezvoltarea asta maxim 30 lei.succes!