| anonim_4396 a întrebat:

Am observat acum cateva zile ca am nara dreapta infundata si de atunci a ramas asa. Mentionez ca nu prezint nici un semn de raceala. E normal asa ceva? Ce as putea sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Dandinelle a răspuns:

Am observat ca ai mai pus o intrebare legata de urechea dreapta. Ar fi indicat sa mergi la un medic ORL sa-i povestesti despre toate probleme astea pentru ca poate fi ceva de la Sinuzita acuta/cronica, otita acuta/cronica, rinita si multe altele.
In multe cazuri, mai ales la sinuzita nu prezinti semne de raceala ci doar cefalee, nari congestionate cu secretii apoase.
Poate ai avut o raceala care a trecut dar n-a fost tratata 100%, se poate intampla si asta, asa observi ca nasul inca este congestionat, urechea infundata.
Mergi macar la medicul de familie sa te consulte, in caz ca nu ai un medic ORL in zona.

1 răspuns:
| anonimg a răspuns:

Mergi la farmacie și le spui problema. Îți vor da ceva pentru desfundarea căilor respiratorii.