| Hotmama12 a întrebat:

Am observat ca daca beau cafea in urmatoarea zi sau a2a zi, imi curge sange din nas. Nu mai beau cafea, insa intr-o seara am baut cacao cu lapte si a2a zi dimineata mi-a curs sange din nas. De atunci(dar si inainte de asta) cand imi stergeam nasul mai vedeam urme de sange. E posibil sa fiu anemica?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| arman996 a răspuns:

Pentru ca nu dormi destul+tensiune

| Elvina a răspuns:

Probabil.

| Gabitech a răspuns:

E de la tensiune. Du-te si verifica-ti tensiunea. salut

| lmny a răspuns:

Poate ai hipertensiune. Cofeina (din cafea, cacao si alte alimente, precum si din bauturile racoritoare) duce la cresterea presiunii arteriale care, de altfel, nu are cauza DOAR afectarea vaselor sangvine ci si a altor organe, mai ales a rinichilor, inimii si a ochilor.

Masoara-ti presiunea arteriala( =tensiunea) si vezi ce trebuie facut!

Răspuns utilizator avertizat