| Marck94 a întrebat:

Am observat ca nu imi sta bine prea slab, am inaltime de 1.80, am 70 kg numai. Mi se observa oasele de pe pielea fetei, arat ca naiba. Cand sunt facut bine arat bine. Nah, ce as putea face? Sa fiu gras putin? Care e greutate normala la un baiat de 1.80?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

70-80 e greutatea normala pentru 1.80. Mancare si sala, ce altceva poti sa faci? Sfaturi de nutritie gasesti peste tot, pana si pe TPU sunt sute de intrebari asa ca ai unde cauta.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Ai trebui sa ai vreo 2 kg in plus. Daca nu pui pe tine mancand ca spartul, te apuci de sport si pui muschiuleti

| Ha0t1c a răspuns:

1.80-70kg e considerată o înălțime normală pentru un om normal, simplu.
1.80-85-90kg o greutate buna pentru un sportiv natural (apuca-te de sala, dar mai intai documenteaza-te).