| Wecky a întrebat:

Am observat in ultimele zile ca imi apar aproape zilnic niste ciupituri. Sunt exact ca cele de tantar, o umflatura rosie care se mareste daca te scarpini. Mai mult ca sigur nu au fost tantari pe frigul acesta, mai degraba paianjeni. Sper sa nu am un cuib in casa sau asa ceva. Stau la bloc. Ce credeti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pureci, paianjeni, furnici, pot fi mai multe cauze.

| detty24 a răspuns:

S-ar putea sa fie paianjeni dar cred ca deja ai fi observat daca ai avea un cuib in casa, dar poate sa fie si de la furnici sau eventual cum zicea cineva mai jos, de la purici, daca ai vreun animalut de casa... Daca nu e nici una dintre ele, s-ar putea sa faci alergie la ceva mancare cum ar fi la salam sau la oua poate nu ti-ai dat tu seama de asta mai devreme daca ai mancat ceva seara inainte de culcare la ce faci alergie e normal sa-ti iasa bube peste noapte... Nu te speria eventual de continua sa-ti iasa du-te la medic sa nu fie totusi ceva mai grav de "niste ciupituri"

| LuFacs a răspuns:

S-ar putea sa fie si de la pureci.Ai vreun caine sau pisica care il ti in casa?