| anonim_4396 a întrebat:

Am otita de cateva zile, urechia mea e plina de lichid sau medicamente, urechia mea e prea umflata cat sa permita lichidului sa iasa. ce fac in situatia asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Medicamente de unde? Ți-ai introdus tu?
Mergi cât mai repede la camera de gardă!
Pa, pa.

| Neo12 a răspuns:

Bună.
Mergi la un spital pentru a fi trata/ă ca atare. Nu mai folosi pe acasă tot felul de prostii.
O zi bună!

| Iubareatzãã a răspuns:

Nu iti mai pune soluție in ea si încearcă sa o tii curată (fara soluții, pansament dau ce mai pui tu). Am avut si eu de mai multe ori la ambele urechi, pune-te usor pe o parte si vezi daca iti curge. Daca da, deja devine purulebta si daca o lași netratate adecvat iti poate perfora timpanul. Mi s-a intamplat. Ai grija si mergi la medic! Pup