| Jula_Alex_2002 a întrebat:

Am pete albe pe dinți. cum se pot trata? merci

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Da-ti cu peria de dinti cu LACALUT sau SENSODYNE! Va repara si se va albi toti dintii si veti ramane curati si stralucitori!

| PeFuga a răspuns:

Ai dintii demineralizati. Este un efect al consumului des de bauturi acidulate (si igienei dentare incorecte). Din pacate nu ai cum sa le indepartezi din periaj pentru ca este vorba despre smalţ afectat. Trebuie sa mergi la dentist si sa iti faca remineralizari cu o pasta speciala in cabinet. Daca dupa cateva sedinte petele sunt inca prezente, stomatologul poate sa iti faca niste faţete pe dintii respectivi (fie din compoyit, in cabinet, fie niste fatete de ceramica, la tehnicieni). Important este sa nu lasi sa evolueze situatia deoarece dintii se vor degrada tot mai tare si risti sa ti se macine la un moment dat.

| itwentbad a răspuns:

Poti sa dai dintii jos daca vr... eu zic ca.ti sta mai bine asa. cpl

| AdrianAdi98 a răspuns:

Cea mai bună soluție e dentistul. Dacă îți e frică de dentist încearcă tratamente naturiste, poate dau efect, dar la dentist 100 % rezolvi.