| ElenaValentina82 a întrebat:

Am pete maronii pe piele pentru ca sufăr de NF(neurofibromatoza) întrebarea mea este: este periculos mersul la solar? Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| PrintesaGumitaa a răspuns:

Mersul la solar este periculos orice boala ai avea sau nu. Nu cred ca vrei cancer de piele, iar daca te gandesti ca "eh, o data nu are ce rau sa imi faca" te inseli. Mai bine raman alba branza decat sa fac vreo boala. Recomand autobronzantele, sunt cele mai bune, cele mai safe. Ca sa ai un bronz ok iti recomand ceva mai profi nu autobronzante cu 10 lei si sa iesi portocalie.
Iti fac 2 recomandari, That'so si St. Moriz, sunt mai scumpicele dar nu dezamagesc. Inainte de folosire pielea trebuie exfoliata foarte bine si hidratata

| ElenaValentina82 explică (pentru PrintesaGumitaa):

Multumesc frumos pentru recomandări

| OSLOMELBOURNE a răspuns:

Eu știu ca e periculos oricum. Si sănătos dacă ești tot creste riscul de cancer și al alte nenorociri.