| MiSk a întrebat:

Am pete rosi ramase de la cosuri. Ce sa fac sa nu le mai am?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

Poti sa faci gomaj, ca sa grabesti vindecarea. cam in 6 luni nu o sa mai fie asa proeminente, si cam la 1 an se remit in proportie de 70-80%

| Rockart a răspuns:

Buna! Sigur gasesti un raspuns aici: http://www.TPU.ro/......or-TPU-ro/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie sa faci ceva anume, vor trece de la sine in timp(poate dura intre 2 saptamani-maximum 5 luni,pana se vor trece complet,in functie de ten). Daca-ti doresti sa grabesti putin disparitia lor, fa zilnic masaj local cu crema de galbenele, aplicata in strat subtire.

| maryangelll a răspuns:

Pete sunt ca si cosurile, nu te astepta sa-ti treaca peste noapte pentru ca nu se va intampla. Foloseste niste lotiuni de curatare, creme hidratante etc. Trebuie sa ai rabdare. Eu folosesc gama Professional de la AVON si pot spune ca m-a ajutat foarte mult pentru ca am tenul foarte sensibil si nimic nu a avut efect. Sper ca ti-am fost de ajutor! happy