| Metin2intrebari a întrebat:

Am picioarele crapate de 4 ani din an în an apar toamna iarna și primăvară când m.am dus la medic zicea ceva ca e de la un microb de la animale ce ar trebui sa fac? Recomandati-Mi niște creme sau leacuri babesti.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Itanul a răspuns:

Medicul nu ti-a dat nimic pentru microbul ala?
Foloseste crema cu vitamina A. Sau, facuta in casa daca stie cineva, untura de porc cu galbenele.
Pentru curatare acum, in loc de sosetele alea scumpe de care ti s-a scris, foloseste Crema cu uree (de la farmacie). E acelasi lucru cu sosetele, dar nu chiar asa de scumpa.

5 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Sa te dai cu vitamina A si E, iar creme sunt bune alea hidratante. Sa te speli cu gel de dus in loc de sapun

| MihaiNicu23 a răspuns:

Ai incercat sosetele exfoliante de la parasoftin?

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Alooo, iti dai seama de ridicolul intrebarii? noi sa-ti dam sfaturi, ori medicul la care ai fost!? rusinica

| Metin2intrebari explică (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Nu mai țin minte de acum 4-3 ani.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru Metin2intrebari):

Mergi iar la medic; doar el iti poate da cele mai bune sfaturi