| DanielPH a întrebat:

Am primit de la medicul de familie o trimitere catre un medic dermato-venerolog pentru o analiza de secretie. Acesta mi-a dat mai apoi trimitere catre un laborator. Intrebarea este urmatoarea:
Pot merge cu rezultatele la medicul de familie pentru tratament? Mergand la medicul specialist as pierde mult timp cu drumul si as astepta cu orele dupa el.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| PrintesaGumitaa a răspuns:

De preferat ar fi sa mergi la un medic specialist, el ar sti mai bine.
Totusi poti incerca si la madicul de familie cand primesti rezultatele.