| anonim_4396 a întrebat:

Am probleme cu dicția și vorbesc într-o parte. Ce pot face? De asemenea sunt foarte emotiv.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Logoped, CLAR.

| Catrice a răspuns:

Vorbești în cealaltă parte. Simplu.

| Donsavas a răspuns:

Mergi la logoped! Este psiholog și te poate ajuta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum adică vorbești "într-o parte? confused

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mergi la logoped, indiferent de cati ani ai. Problemele de dictie de orice fel se pot rezovla cu ajutor specializat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru dictie tine o piatra in gura si vorbeste mult.Si atentie unde se duce limba cand pronunti literele.
Daca esti emotiv respira adanc si incearca sa intelegi daca sunt emotii sexuale sau emotii din faptul ca esti nesigur.

| troleibuz a răspuns:

,,Vorbesc intr-o parte''?

| aneliram a răspuns:

Cum adică într.o parte?

| Anonima163333 a răspuns:

Du-te la un logoped sau fa exercitii de dictie de pe net. Exista o multime de astfel de exercitii.

| CerealaCuOchi a răspuns:

Am aceleasi probleme...