| AleCSaK a întrebat:

Am puncte negre pe fata! nu scap de ele am dat cu toate cremele posibile. nu`mi treC! am nevoie de ceva, un traTAMENT. aveti vreo idee?:-d FUNDA! pentru cel mai bun sfat! :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Încearcă așa, faci o baie de aburi (ceai de mușețel) pentru dilatarea porilor, apoi cu vârfurile degetelor storci ușor pentru a ieși acele puncte și apoi comprese cu ceai (gălbenele, mușețel, etc.) rece pentru închiderea porilor. După toată această mică intervenție aplici un tonic antiseptic, și apoi masezi blând pielea feței cu ulei de migdale dulci.
Evită aplicarea fondului de ten imediat după, deoarece se astupă porii și apar infecțiile.
Pa, pa.

5 răspunsuri:
| •.•°..::paffy::..•.•° a răspuns:

Du-te la farmacie si ia un Clean&Clear crede-ma mergewinking

| 123456 a răspuns:

Toate fetele au. incerca sa le acoperi cu fond de ten.sau daca nu du-te la farmacie e imposibil sa nu-ti dea ceva pentru asta.

| SimonneBX a răspuns:

Crede-ma nu te ajuta nici un fel de crema! Mai bine le scoti pur si simplu ai incredere, eu fac asa si de cand ma stiu si nu mi-a ramas nici un semn. Si daca nu le scoti o sa ramai cu ele, cu semne si unele se pot transforma chiar in cosuri. E cea mai buna metoda

| chrisstina a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa te duci la un dermatolog...cremele cu care te-ai dat tu poate au efect la alte persoane, numai un dermatolog stie ce creme sa folosesti pentru tipul tau de ten

| SweetyCleo a răspuns:

Pai...comprese cu radacina de brusture, sau te duci la un salon ( nu costa mult), iti ungi fata cu miere si dupa ce se usuca te clatesti cu apa rece, iti freci fata cu o felie de portocala.ideei mai naturale big grin. sper sa te ajute