| Mariaioana82819 a întrebat:

Am scos o măsea în urmă cu 3 sau 4 ani și abia acum mă doare locul, oare de ce?
Dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce varsta ai?

| Frank51 a răspuns:

S-a retras gingia și bacteriile au ajuns la baza dintilor alăturați sau la os, se poate face detartraj subgingival și aplicarea unui antibiotic local ca și tratament.

| Sophieka a răspuns:

Buna

Ori creste alt dinte precum spune colegul nostru TpUuUuUuUu,
ori poate fi o problema acolo... Suna un stomatolog si daca e cazul, mergi sa iti faci o radiografie si mergi la o consultatie!

| NunuNini a răspuns:

Te doare o fantoma?
Ori s-a inflamat gingia in acel loc, ori mai sigur ai probleme cu o masea alaturata si durerea "radiaza". Se intampla asta, sa simti durerea alaturi. Mergi la stomatolog sa vada ce este acolo. Sa nu mai scoti inca una.

| tpUuUuUuUuU a răspuns:

Creste alta