| Ingognito a întrebat:

Am si eu o curiozitate : fetele pot produce lapte inainte sa nasca sau numai dupa ce nasc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AndaAlexandra a răspuns:

Lactatia incepe in momentul in care o femeie ramane insarcinata. Acum, depinde de fiecare femeie in parte. Unele femei nu au deloc nici dupa ce nasc.

| Ingognito explică (pentru AndaAlexandra):

M-ai luminat

| RAY a răspuns (pentru Ingognito):

O fata este capabila sa ramana gravida inca de la prima menstratuatie desi si de lactatie

| RAY a răspuns (pentru AndaAlexandra):

Si barbati atunci cum alapteaza? http://www.ceimici.ro/......alapta-407

o femeie poate alapta si fara sa fi fost gravida vreodata

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Oricum fetele nu au lapte. Doar femeilewinking