| Aleeeeeee12345zz a întrebat:

Am și eu o întrebare,am fost azi la plombe si acum am văzut ca măseaua făcută,una din ele,arata ca si cum încă ar fi carie, dar se vede ca a fost săpat in ea si a fost făcută. Stie cineva dacă e normal sa arate așa ținând cont ca e făcută?(tin sa precizez ca urmează aparatul dentar și plombele-s făcute exact unde pun aparatul )dau funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Te referi ca inca are pete?

Data viitoare cand nu intelegi ceva, intreaba de medicul dentist, el are datoria sa iti explice.Nu ti s-a oferit o oglinda sa vezi cum arata finalul?

| Caro34 a răspuns:

Bună! Tu ești tare: "... am fost azi la plombe..."! Cariile nu-s în întregime curățate ci 80%, apoi ceea ce rămâne este rezolvat de corpul nostru. Nu-ți face probleme! Cei 80% dau stabilitate dinților fiindcă acolo sunt puse substanțe dezinfectante și protectoare! Numai bine!