| Valentina0212 a întrebat:

Am și eu o întrebare...
După sărbători,vreau să-mi fac niste analize de sânge,analize normale.
Și sunt curioasa sa știu dacă fac aceste analize de sânge, arata și că sunt însărcinată? Sau arata decât starea mea de sănătate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| terograspundemi a răspuns:

La testele normale de sange nu se detecteaza sarcina. Poti solicita tu analiza sangelui speciala pentru sarcina, unde se verifica prezenta unui hormon ce incepe a fi secretat la 6-7 zile dupa ce ovulul a fost fecundat.

| Valentina0212 explică (pentru terograspundemi):

A deci dacă fac niste simple analize
Daca îmi i-au doctori sânge
Nu arata deloc că sunt însărcinată?

| terograspundemi a răspuns (pentru Valentina0212):

Nu, la analizele normale, uzuale, nu se "depisteaza" sarcina.