| sica2 a întrebat:

Am si eu o intrebare laptele de la magazin contine calciu, vitamine chesti din astea esentiale unu lapte natural sau nu? ofer funda ca sa stiu de acum ce sa consum

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Da contine si sunt anumiti producatori de lapte care adauga calciu vitamina b12 si multe altele exemplu la dorna si cu milli scrie pe cutie oricum.

| stαcy a răspuns:

Bineinteles ca da. Este la fel ca laptele natural, doar ca este pus intr-o cutie specifica unui magazin.