| Mirkutza99 a întrebat:

Am si eu o intrebare: poate dura prima menstruatie mai mult de 8 zile? Ma refer strict la prima. Daca da, in ce situatii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

O menstruaţie NORMALĂ durează între 3-7 zile, cu o medie de 4-5 zile happy

Şi, oricum, în PRIMUL an de ciclu menstrual sunt posibile tot felul de dereglări/"ciudăţenii"...
Acum sunt acceptabile şi menstre de 7-10 ( sau chiar 15 ) zile!

Deci, NU ai de ce să te îngrijoreziwinking

Toate cele bune.

4 răspunsuri:
| giony54 a răspuns:

Poate dura daca nu ai inceput viata sexuala regulata, se curata organismul, dar se poate sa fie si o infectie urinara sau o raceala a ovarelor, cand se termina mergi la un control.

| MrAnonym a răspuns:

Din cite stiu eu 5 zile e maxim.

| Revendicated a răspuns:

Hey,nu maxim 5 zile mai bine mergi la un doctor cine stie ce poti avea, la revedere

| Mirkutza99 explică (pentru Revendicated):

Era o curiozitate nu este vorba de mine dar oricum multumesc pentru raspuns.