| catalin_1480 a întrebat:

Am si eu o nelamurire. De fiecare data cand spui cuiva ca ai probleme cu transpiratia excesiva acesta spune sa folosim antiperspirante. Atunci daca transpiratia are loc la nivelul capului si a fetei ce as putea folosi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Poate ar trebui totusi sa consulti un dermatolog, nu am mai auzit pe nimeni sa transpire excesiv in zona scalpului straight face
pentru fata foloseste pudra matifianta (si daca esti baiat e ok pentru ca nu se vede ci pur si simplu te scapa de luciul inestetic al tenului) in rest poti folosi servetele care absorb speciale excesul de sebum si sa te speli pe fata de macar 2 ori pe zi, eu nu recomand sapunul pentru ca usuca pielea, foloseste ceva gel sau crema speciale pentru ten gras

| Gabriel_Alberto_1999 a răspuns:

Te speli bine pe fata cu apa( poate si sapun ), si incerci sa te dai cu o crema( eu de obicei ma dau cu : Nivea Cremme.