| smeeagol a întrebat:

Am si eu o problema...cred ca de vreo 3 saptamanii...imi chioraie stomacul tot timpul.fie ca am mancat sau nu ...nu am dureri de stomac. sper sa nu se intample la scoala. Ce ar trebui sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Trebuie să mergi la un medic specialist gastroenterolog, un bariu, un ecograf abdominal vor scoate la lumină afecţiunea care te sâcâie. Un diagnostic diferenţial şi un tratament pe măsură.
Sănătate.
Pa, pa.

1 răspuns:
| devine a răspuns:

Nu cred ca este o problema in toata regula. ai doar o hipermotilitate intestinala. iti recomand sa incerci Colospasmin sa vezi daca se amelioreaza, sau pur si simplu sa mananci mai incet, sa mesteci bine si sa nu mananci pe fuga.