| georgetzop a întrebat:

Am si eu o problema de ceva timp, simt un disconfort in zona abdominala in partea stanga sub coasta. Nu ma doare, dar cand apas sau daca ma aplec paraie ceva, ca un scartait. Ce poate sa fie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Public22 a răspuns:

Chiar nu ar trebui sa-ti fie frica, doctorul nu îti face nimic, doar se uita pe radiografie, cred ca iti va da niste pastile, calciu probabil. Deci, e ok, mergi fara frica la doctor.

7 răspunsuri:
| Public22 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa faci o radiografie.

| georgetzop explică (pentru Public22):

Dar asa ce ar putea fi nu ai idee?big grin

| Public22 a răspuns (pentru georgetzop):

Nu stiu, nu vreau sa te sperii, sa nu ai coasta fisurata, dar nu cred, poate niste cartilaje ceva scartie. Mergi la doctor, serios.

| georgetzop explică (pentru Public22):

Coasta nu ar avea cum...nu m-am lovit niciodata, si scartie mai degraba sub ea, la doctor mie cam frica sa merg

| georgetzop explică (pentru Public22):

Multumesc mult!

| Public22 a răspuns (pentru georgetzop):

Cu placere. Sanatate!

| Public22 a răspuns (pentru georgetzop):

Chiar nu ar trebui sa-ti fie frica, doctorul nu îti face nimic, doar se uita pe radiografie, cred ca iti va da niste pastile, calciu probabil. Deci, e ok, mergi fara frica la doctor.

| Peaches a răspuns:

Daca nu paraie cureaua de la pantaloni, atunci poate fesele... laughing)))