| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema, deci zic o chestie acum si peste 10-15 minute uit ce am zis sau ce am facut.
Cate o data ma intreaba cineva ce am mancat toata ziua si uit... nu stiu exact de cand am inceput sa uit asa des,stie cineva ce as putea face in legatura cu asta? Fara mistouri, chiar nu stiu.
Chiar azi o fata m-a intrebat o chestie legata de ce am zis eu cu 2 ore inainte, si am uitat efectiv ce i-am zis... mi se intampla cred ca de 1 an, sau poate chiar 2 habar n-am exact.
Dar de 1 an tot se intampla.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AssoX a răspuns:

De sigur poti vizita un neurolog, dar poti si incerca sa iti imbunatatesti memoria(citeste si incearca sa memoroezi poezii, poti incerca sa inveti niste fragmente din ceva si sa le repeti din ora in ora si alte chestii)

3 răspunsuri:
| BroascaCuElice a răspuns:

Du-te la un neurolog

| LawlietL886 a răspuns:

Nu știu mai exact ce ai. Ar trebui să te duci la un neurolog. Dacă nu încearcă să fii mai concentrată pe ceea ce faci. Baftă!

| laleauaneagra46 a răspuns:

Depinde. Si mie mi se intamla in ultima perioada te timp sa uit tot mai des. In ultimul an ai fost cumva predispus/a la stres sau prea multa oboseala? Poate fi unul dintre motive. Incearca sa te odihnesti mai mult. si sa ai o alimentatie adecvata.