| George25432 a întrebat:

Am si eu o problema,intr-o seara am iesit cu niste fete si niste baieti, si eu am zis ceva aiurea si toti au inceput sa rada de mine, si din seara nu stiu ce mi s-a intamplat de numai pot sa leg doua cuvinte,ami tremura vocea vorbesc incet si neclar ma balbai,daca vorbeste cineva cu mine raman blocat,si nu sunt capabil sa-i raspund si sunt si putin rarait am ramas singur numai am nici un prieten,stau toata ziu inchis in camera,parinti si frati mei cred ca am o boala psihica, i-am auzit de multe ori vorbind despre mine, si am si niste stari proaste de depresie, chiar ami este foarte greu de un 1 de zile sunt asa,daca stiti ce problema as putea sa am, va rog frumos ajutati-ma sa inteleg si eu, ce misa intamplat de sunt asa, am 19 ani

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

E lesne de inteles ca experienta care te-a marcat ti-a creat un soi de anxietate sociala. A fost doar un episod izolat, dar suficient cat sa-ti schimbe starea de spirit. Pui problemele prea usor la suflet, de aceea ai gasit ca solutie unica izolarea in propria carapace. Sfatul meu e sa nu te lasi mereu influentat de micile rautati. Ai multe de oferit, iar izolarea nu iti ofera sansa de a arata ceea ce esti. Daca un grup de amici nu stie sa te aprecieze (si iti vede numai defectele), nu are sens sa stai cu ei. happy Vei gasi alti oameni care sa iti recunoasca calitatile si care sa te faca sa te simti implinit. Esti la o varsta la care merita sa experimentezi viata, nu sa te simti frustrat de ceea ce gandesc altii despre tine.

2 răspunsuri:
| Mirel4412 a răspuns:

E o problema care a intrat in mintea ta adanc. Asa am fost si eu, dupa mi-am dat seama ca viata e frumoasa, nu merita sa iti bati capul cu toate prostiile

| KR0NSTADT a răspuns:

Alt distrus. Dacă la 19 ani ești în halul ăsta, nu cred ca treci de 35. Du-te pe la doctori, băiete, nu mai sta pe net ca proasta-n bâlci!