| Jokerh6662 a întrebat:

Am si eu o problema la picioare.
Am fost azi si m-am jucat fotbal pe stadion dar nu m-am lovit deloc doar am alergat mult. După ce am făcut o baie si am stat puțin in pat am realizat ca nu pot sa mai stau pe călcâiul drept si nu pot îndoi talpa deloc ca si cum partea aia e paralizata ( laba piciorului) si la stângul ma doare puțin un mușchi dar e aceeași durere care parca ma paralizează câteodată si ma tine blocat parca. Iar cu piciorul drept nici nu pot calcă normal trebuie sa arunc puțin piciorul.
Sper sa înțeleagă cineva si cine ma poate ajuta primește funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| 1WizKhalifa a răspuns:

Ai întindere și febra musculara. Nu ai simțit imediat pentru ca erai încordat și încins din cauza efortului. Ia aspirina praf, își face efectul mai repede. Am pățit și eu ce ai pățit și tu, abia după o săptămână am putut sa merg. Nu te speria, îți trece!

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mergi la medic urgent! Poate fi o simpla problema dar poti sa si ramai paralizat. Cu cat o tratezi mai repede cu atat mai bine.

| AndreeaP99 a răspuns:

Probabil este doar o intindere. Din cate am inteles ai facut putin efort.