| Hfhdjdndndn a întrebat:

Am si eu o problema, ma doare in piept si respirație dureroasa, mi-am facut ekg probleme la inima nu am, ce ar putea sa fie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| gabicoo a răspuns:

Fă-ți un ecograf pentru cord și niște analize specifice! Mergi la un cardiolog care are un ecograf Doppler color!
Dacă ai avut covid recent din cauza asta s-ar putea să ai probleme!

| Hfhdjdndndn explică (pentru gabicoo):

Am avut o raceala, si am dat o intr o reactie periardica.Nu e nimic grav

15 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pai durerea in piept si respiratia durerosa nu-i de la inima, ci de la plamani, fiindca cu plamanii respiri!

| Hfhdjdndndn explică (pentru Violleta2022):

La plămâni am saturatia in sange 100% deci oxigenul e super bun nu cred ca de la plămâni e

| Violleta2022 a răspuns (pentru Hfhdjdndndn):

Cu siguranta este de la plamani, fiindca inima este sanataosa, odata ce ai avut-o verificata iar medicii au confirmat asta.

Saturatia de oxigen din plamani nu are arata boli ale plamanilor si nici tumori. Mergi si fa-ti radiogarfie pulmonara sau RMN!

| sierra1 a răspuns:

Durerile in piept nu sunt un subiect de șuete ușoare pe net. Sunt subiect de investigații serioase la medic. Deci știi ce ai de făcut

| sierra1 a răspuns:

Tu crezi că online iți dă cineva vreun diagnostic corect? Nu, nu așa că tot la medic să mergi!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Plămânii.

| J0B0MAT a răspuns:

Răceală poate.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Simți și o frica nejustificată?

| DovleacTurbat a răspuns:

Mereu sau doar in anumite momente?

| Hfhdjdndndn explică (pentru DovleacTurbat):

De 4 zile incontinuu

| DovleacTurbat a răspuns (pentru Hfhdjdndndn):

Fa ți un set de analize, dar poate suferi de anxietate ceva. Pățeam și eu, dar în diferite momente ale zile, in special dimineață la trezire. Simțeam că îmi străpunge cineva inima și mi se tăia și respirația. Dar era anxietate. am scăpat

| EliLeli a răspuns:

Sistemul respirator.

| SamsungElectronics a răspuns:

Bună seara

Te sfătuiesc să mergi sa ați faci un ecograf la inimă și niște analize, și dupa aștepți rezultatele și după vei vedea ce este.

Multă sănătate