| gamze a întrebat:

Am si eu o problema mare. De zile de cand mi-am facut extracție la o masea de minte, nu am putut deloc sa mănâncă sa înghit. Pur si simplu in partea stânga simt ca e umflat si ma doare ma retine. Nici saliva nu pot sa o înghit. Nu stiu ce sa mai fac. Cu chiu cu vai azi abia am reușit sa mananc intr o ora u bol de ciorba. ce pot sa fac? Sa iau niște antibiotice ceva? Sau sa mai astept poate trece de la sine

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sa mergi inapoi la acel cabinet unde ai facut extractia sa i spui medicului sa vada el ce este, nu sta asa ca se va infecta si apoi te duci prea tîrziu in sensul ca fiind infectie nu au ce sa ti m ai facă, ce varsta ai? Esti fată? Sănătate multă.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

De cîte zile? ca ai uitat sa spui, ai scris doar de zile.