| sweetys a întrebat:

Am si eu o problemuta. De ceva timp ma doare in partea dreapta gen in zona apendicelui, de obicei seara ma durea si la cateva zile, de curand ma cam doare 24/24. Este o durere suportabila, dar cand apas pe burta ma doare destul de rau. Si ma mai doare cand stranut, cand am impresia ca o sa plezneasca in mine. Sunt momente cand durerea se lasa pe picior. Alte simptome nu am. Este posibil sa am apendicita? Nu vreau sa ma duc la urgente sa ocup locul degeaba cand altii au nevoie mai mare. Iar la doctorul de familie nu am cum sa ajung curand. Ce ma sfatuiti sa fac? Sa merg la spital zilele astea sau sa mai astept? Fara mistouri, numai ca eu am fobie de spitale si nu ma incanta ideea de a merge degeaba sau de mai multe ori.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Kanyee a răspuns:

Cu apendicita nu e de glumit, complicatiile sunt grave, daca e cazul de asa ceva. Mai poate fi colonul, dar fa tot posibilul sa consulti un medic, oricare ar fi el. E medicina de baza.

| ovidiufao a răspuns:

Cel mai bine mergi la spital.Se poate sa fie doar o problema musculara, dar simptomele sunt asemanatoare apendicitei.nu te juca cu asa ceva!