| Hanryk a întrebat:

Am slabit 8 aproape 9 kg in 2 saptamani, n-am mai mancat dulciuri, nu mancam dupa ora 18, si in general mancam sub 1500 kl pe zi, uneori chiar si sub 1000. De vreo 3 zile am inceput iar sa mananc dulciuri, seara mai ales, intr-o seara cred ca am mancat peste 3000 kl, am mancat o groaza de dulciuri si nu ma simteam prea bine. A doua zi cand sa ma cantaresc aveam aceeasi greutate, practic nu m-am ingrasat deloc si nu stiu de ce. In mod normal trebuia sa pun pe mine 3 kg lejer, si am observat ca nu prea ma mai ingras acum decat foarte greu. Ce as putea avea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

3kg inseamna 21. 000Kcal. Nu ai cum sa mananci atat de mult intr-un timp atat de scurt. Cel mai probabil te ingrasi dar foarte putin.

| xerxes1 a răspuns:

Doar la cap ai probleme.