| anonim_4396 a întrebat:

Am spalat un biberon de silicon cu clor. Se intampla ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Acum spala-l bine si apoi fiebel si pe viitor doar pe fierbere mergi nu pe dezinfectare cu clor... ceea ce pentru noi adultii este putin pentru bebelusi poate fi fatal!

5 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Daca vrei sa rezolvi copilul, continua cu incredere. Biberoanele se fierb in puii mei...

| Catrice a răspuns:

Dezinfectezi copilul.

| LPCTSTR a răspuns:

Nu-l dezinfecta cu clor, risti sa ramana reziduuri.
Asa cum zice GabiDumitrescu, biberoanele, suzetele, etc. se fierb.

| Alverto a răspuns:

Schimba biberonul
Nu știu de ce ai face asta
Crezi că nu o sa ramana substanțe din clor?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Biberonul trebuie fiert, nu spalat cu clor. laughing
Cel mai safe e sa il arunci si sa cumperi altul.