| Simonici a întrebat:

Am stari de pierderea echilibrului si de ameteala(precizez ca am lipsa de calciu)ce medicament trebuie sa iau in momentul in care ma simt slabita si ma ia ameteala?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| DarkTheory a răspuns:

Pai du-te la doctorul tau de familie, si vorbeste cu el, si pe urma iti va fa niste medicamente pentru reintegrarea organismului.

| Irina777 a răspuns:

Da cum stai cu hemoglobina? daca e joasa si ea ti-as sugera sa urmezi sorbifer, dar cel mai bine e sa pleci la un neurolog, caci pierderea de echilibru e din cauza sistemului nervos, si pot fi mult mai strasnice urmarile decit iti imaginezi! Succese si sanatate!

| Lupu_Adrian_1970 a răspuns:

Pai daca ai lipsa de calciu completeaza-ti deficitul de calciu iar in privinta celorlalte simptome cred ca ar fi bine sa mergi la un medic specialist.