| m4n1ak a întrebat:

Am stat acum cateva zile la soare fara protectie, 6 ore...sunt foarte rosu, ce vreau sa intreb este ca pe nas a aparut un fel de buba, e cu sange sub piele si putin galben, nu am nici o idee ce e, ma gandesc ca e arsura, va trece? Am aici doua poze : http://postimg.org/gallery/d6x6fgk8/

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| SimonaSimona01 a răspuns:

Iti v-a trece dar nu trebuie sa o jenezi adica sa nu zgandaresti. Da ar fi un tip de arsura.Dar asta e invatare de mainte sa numai stai 6 ore la soare fara protectie.Un sfat inainte sa pleci la piscina, baraj, strand date de acasa cu protectie de soare, iti va prinde bine. :*