| anonim_4396 a întrebat:

Am temperatura corpului 35, 8 si imi este foarte frig de cand m-am trezit (acum o ora). Ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Caro34 a răspuns:

Bună! Bea un ceai cald cu miere și lămâie și vezi cum te simți... La nevoie poți lua un Coldrex răceală și gripă; are paracetamol și te vei încălzi rapid. Bea-l cu apă călduță însă nu fiartă, încetul cu încetul! Încearcă să stai în pat și să dormi puțin. Numai bine!

| sammie a răspuns:

Mai bine bei un ceai ( de sunătoare sau mușețel ).

| IonelaIasmina a răspuns:

Eu știu ca la temperatura aceasta..nu ai febra. Dar... dacă spui ca ai frisoane... înseamnă că ai febră. Pune mâna pe frunte și vezi dacă,, arzi,,. Dacă arzi înseamnă că ai febră, în acest caz ia o pastilă (cel mai bun fiind algocalmin capsulă)