| elcosmin a întrebat:

Am tenul foarte unsuros! Si parul si fața si spatele si pieptul, aproape tot corpul este unsuros! Stiti cum pot scapa de aceasta problema?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Mergi la un dermatolog.

| HelpingHands a răspuns:

Cere la farmacie ceva pentru piele cu mult sebuum!

| BUNNYMAN a răspuns:

Încearcă să renunți la geluri de dus și folosește săpun dove, iti usucă pielea foarte bine și nu va mai fi unsuros.
Plus daca te epilezi complet gen (mâini, picioare etc ...alte zone ale corpului) te ajuta și asta în plus.