| AlexG98 a întrebat:

Am un bebelus de 8 luni si de 2 zile a inceput sa pufaie cam des...care sa fie cauza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Alive99 a răspuns:

Saluuuutttt...umm,pufaitul bebelusilor este ceva normal dat fiind ca, caile lor respiratorii sunt inca "imature". Totodata cu asta, la 8 luni ei incearca sa comunice,astfel iti da impresia ca are ceva.
Atata timp cat nu are febra sau nu prezinta alte simptome ingrijoratoare, este in regula.
Cel mai indicat este sa te prezinti la medic daca ti se pare suspect, sfaturile noastre, mai ales in cazul bebelusilor nu ar trebui bagate in seama.
Nu am copil, dar am crescut un fratior care acum are 8 anisori,si facea la fel, suiera, pufaia...
In orice caz, daca consideri ca este suspect, la doctor fara ezitare.