| anonim_4396 a întrebat:

Am un buldog francez ce suna foarte tare când doarme... când respira, știți voi, problema e ca uneori respira in somn neregulat, bă foarte brusc rapid după care incet de nici nu îl mai aud, țin foarte mult la el nu vreau sa aibă ceva, voi merge luni la un veterinar, ajutor ❤️????

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Ivanescucristina a răspuns:

Nu are nici o problemă asa fac ei în somn... Eu fac concurs cu catelusa mea care sforaie mai tare :-) nu poate sotul meu sa doarma de noi cica... :-D

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pentru ca aceasta rasa de caine sforaie. Nu sună.

| Ivanescucristina a răspuns:

De ce să mergi cu el la doctor? Cand ti l-ai luat nu stiai ca este un cățel care sforaie si horhaie precum un porc? Asa este rasa... Am si eu o fata si sforaie foarte mult. este foarte normal, exista o operatie care le-o face doctorul la nas sa nu mai sforaie dar ii afecteze mai rau cu timpul... Lasa-l asa ca e sanatos :-D kiss

| anonim_4396 explică (pentru Ivanescucristina):

Stiu ca sforăie hornaie mai mereu îmi place asta ❤️ DAR Cand doarme, cum am spus, cumva sforăie neregulat pe perioade catedodata mai lungi catedata mai scurte ca și cum ar fi o problema la plămâni...

| anonim_4396 explică (pentru Ivanescucristina):

????

| Ivanescucristina a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu are nici o problemă asa fac ei în somn... Eu fac concurs cu catelusa mea care sforaie mai tare :-) nu poate sotul meu sa doarma de noi cica... :-D