| Ofatamisterioasa13 a întrebat:

Am un dinte care ma doare foarte tare si acolo mi s`a pus...plombasadsi nu stiu simt ca imi cade dintelecrying ma poate ajuta cineva cu vr`un sfat plizzzzzcrying multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| crizantema a răspuns:

Daca te doare inseamna ca este cariat si caria a ajuns la nerv, dentistul probabil nu te-a tratat bine.Curand o sa cada acea plomba si poate si dintele, deci du-te iar la stomatolog. Se poate de asemenea sa fie sensibilitate dentinara. dar durerea e de scurta durata... Ia nurofen, actioneaza cel mai repede.

9 răspunsuri:
| eni a răspuns:

Du-te inapoi la stomatolog si spune-i ca te doare rau de tot. Ar trebui sa-ti scoata plomba, si sa-ti trateze dintele. Cu cat te duci mai repede, cu atat mai bine.Pa, si multa sanatate.

| User a răspuns:

Du-te la dentist.

| Paris a răspuns:

Doctori incompententi si cretini, doctori de Romania. Iti pune unu o plomba si dupa aceea te doare cum nu te=a durut niciodata inainte. Du-te la el si fa-i scandal, pai pentru ce naiba i-ai dat bani? Pfffff

| Babushka a răspuns:

Cel mai bun sfat ti-l poate da dentistul fa-i o vizita!

| fsdfsd a răspuns:

Iti spun eu din propia experienta ca plomba nu sta mult acolo...eu mi-am plombat o masea si dupa 4 zile a cazut plomba, si tot ma durea, si pana la urma am scos-o ca numai suportam

| Ofatamisterioasa13 explică:

Multumesc pentru sfaturi oricum am sa ma duc maine la dentist ca ma doare foarte tare am plomba de ceva timp si nu am avut treaba cu eacrying

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E grav vezi ca urmeaza sa iti pice unghia de la picior drept

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt in aceas problema! si ma doare tare :-(

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si pe mine ma doare si trag de ea cat se poate de tare