| Anonimu19 a întrebat:

Am un neg pe mana stanga, la degetul mare. De vreo 2 luni mama imi da cu un fel de spray sau ceva de genul pentru inghetare a negului numit Wortie. Pana astazi el se mai tinea doar pe un firicel de coaja, pentru ca se tot desprindea cu timpul. Astazi, cand ma jucam pe strada cu prieteni, imi cazuse, de fapt m-am lovit de ceva, iar coaja lui se desprinse de tot de piele. Acum mai am o chestie mica in deget. Nu imi dau seama daca e rana. Sange nu curge. Dar tocmai ce am observat e ca in gaura unde era negul mai este un fir, de cativa milimetri. Mi-e teama ca el sa nu creasca la loc din cauza acelui fir. Ce pot face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| anamariarot a răspuns:

Nu e neapărat să crească. Dacă nu-l zgândărești, rămâne așa. Mai pune din când în când sevă de rostopască.