| ChiftelutaCrocanta2 a întrebat:

Am un tic nervos în care clipesc continuu.Ce fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| TheWolfOficial1 a răspuns:

Incearca sa il constientizezi cand se intampla si sa il retii. Usor usor vei reusi sa scapi de el.
Eu cand aveam un tic de care voiam sa scap gaseam altul care sa nu fie nociv sau evident, desi nu as recomanda neaparat.
De exemplu imi apasam dintii intre ei si la un momentdat mi-am ciobit unul, asa ca in schimb bat cu degetele pe ceva.

| Murgi a răspuns:

Nu

| Laver_Edi_1997 a răspuns:

Concentreaza-te sa nu mai faci asta. Eu zbateam piciorul si cand imi venea sa il zbat il intindeam