| briantina a întrebat:

Am un tratament in care trebuie sa imi pun niste picaturi in ochi. Faza e ca e asa de aiurea, incat niciodata nu pot sa mi le pun singura, cineva trebuie sa ma ajute. Imi curg ochii si lacrimez, incat renunt imediat. Acum am ramas singura acasa si trebuie sa le pun, cum sa fac sa reusesc? sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| ancaval a răspuns:

Ți capul pe spate, privirea în sus, cu un deget tragi pleoapa inferioară în jos, cu cealaltă mână ți recipientul cu picături și, de la distanță, dai drumul la o picătură în acel săculeț, spațiu gol. NU atingi recipientul de ochi.